Announcements / explorASIAN / Past Festivals / Press Releases / VAHMS

در ماه تمدن آسیایی، شهر ونکوور خدمات و دستاوردهای کانادایی‌های آسیایی تبار را گرامی می‌دارد

 

 

در ماه تمدن آسیایی، شهر ونکوور خدمات و دستاوردهای کانادایی‌های آسیایی تبار را گرامی می‌دارد

از همه رسانه‌های دعوت می‌شود که برای مراسم افتتاحیه در تاریخ ۲۲ آپریل، ساعت ۱۰ صبح حضور به هم رسانند. جهت اطلاعات بیشتر با کن مک‌آتیر (Ken McAteer) و پاتریشیا لیم (Patricia Lim) تماس بگرید

نشانی:

Fei & Milton Wong Experimental Theatre, Goldcorp Centre for Arts, Simon Fraser University, 149 West Hastings Street, Vancouver

Media.vahms@gmail.com

ونکوور، اول آپریل ۲۰۱۷ – انجمن ماه تمدن آسیایی ونکوور (Vancouver Asian Heritage Month Soceity) مفتخر است که برای بیست و یکمین سال پیاپی برنامه کنکاش آسیایی explorAsian را در ماه می برگزار می‌کند. این جشنواره هر سال با تمرکز بر یک جامعه آسیایی در کانادا به بالا بردن آگاهی در مورد خدمات مردمان صاحب فرهنگ‌های گوناگون به کانادا می‌پردازد. امسال هیئت مدیره انجمن به اتفاق آرا تصمیم گرفت تا برای جشنواره سال ۲۰۱۷ بر روی جوامع صاحب تمدن‌های در هم آمیخته آسیایی (mixed Asian heritage) تمرکز کند تا در یکصد و پنجاهمین سالگرد تولد کشور  پویایی هویت کانادایی را گرامی دارد.

به گفته رئیس انجمن ماه تمدن آسیایی ونکوور «ما بسیار خوشحالیم که با جوامع آسیایی با فرهنگ‌های در هم آمیخته همکاری می‌کنیم. چرا که آن‌ها نماینده دیدگاه انجمن ماه تمدن آسیایی ونکوور برای بزرگداشت پیوند فرهنگ و هنر در کاناداست». او اضافه کرد «کنکاش آسیایی ۲۰۱۷ یکی از فراگیرترین جشن‌های ما خواهد بود. چرا که این برنامه با تاکید بر ارتباط میان فرهنگ‌ها و نسل‌ّهای مختلف به بیان داستان‌های مشترک میان همه کانادایی‌ها خواهد پرداخت.»

اطلاعات در مورد سابقه این برنامه

زندگی‌نامه اعضای هیئت مدیره

جف چیفا استرنز (Jeff China Stearns): نامزد دریافت جایزه امی Emmy®  و برنده جوایز گوناگون در زمینه فیلم‌های انیمیشن و مستند. او  در شهر کلونا و در خانواده‌ای ژاپنی-اروپایی متولد شد و در سال ۲۰۰۱ از دانشگاه امیلی کار در زمینه فیلمهای انمیشن فارغ‌التحصیل شد. پس از آن او استودیوی انیمیشن Meditating Bunny را در ونکوور پایه گذاشت و بسیاری از فیلم‌های خود، از جمله ‌‌One Big Hapa Family  و Mix Match  را در آنجا تهیه کرد. این فیلم‌ّها در بیش از ۳۵ جشنواره در سراسر جهان به نمایش درآمده‌اند. جف در سال ۲۰۱۱ به خاطر تلاش برای به پیش بردن گفتگو  میان هویت‌های نژادی گوناگون در کارهای خود، جایزه پیشگام فرهنگی را از دانشگاه هاروارد دریافت نمود. در همان سان او جشنواره Hapa-Palooza را برای بالا بردن آگاهی و بزرگداشت هویت‌های در هم آمیخته فرهنگی پایه گذاشت

آنا لینگ کی (Anna Ling Kaye): نویسنده، ویراستار و فینالیست جایزه Journey در سال ۲۰۱۵. داستان‌های او در مجلات آتش چمنزار (Prairie Fire) و فرهنگ و پدیداری (Emerge and Culture) منتشر شده‌اند. همچنین او سابقه روزنامه‌نگاری در اینترنشنال هرالد تریبون، تایی (Tyee) ، و ساب ترین (subTerrain) را دارد. ترجمه آثار او به دست آهنگسازان معاصر به قطعات موسیقی نشسته است. او یکی از بنیانگذاران و مدیر Hapa-palooza است، ویراستار سابق نشریه پریسم بین المللی و نشریه Ricepaper بوده است. این نویسنده ساکن ونکوور خود را تایوانی و یهودی-آمریکایی میداند.

برندی لین وورال-سوریانو (Brandy Liên Worrall-Soriano):نویسنده کتاب «چیزی که ما را نمی‌کشد»، که خاطرات تکان‌دهنده او از کودکی و نوجوانی او در کشاکش مادر ویتنامی و صدمات روحی به پدر آمریکایی او  در  جنگ ویتنام و تاثیر آن به سرطان پستان او در سنین جوانی است. او یکی از نویسندگان هشت مجموعه شعری تحت عنوان podBrandy Series است و به عنوان سردبیر نشریات مختلف نقش‌آفرینی کرده است. او اکنون مدیرمسئول و سردبیر Rabbit Fool Press است که ناشری فعال در عرصه نژادهای در هم آمیخته و هنر و نویسندگی آمریکایی شمالی می‌باشد. این ناشر در سال ۲۰۱۵  مجموعه‌ای گسترده تحت عنوان «کاملا مخلوط» (Completely Mixed Up) منتشر کرد که در آن آثاری از ۷۰ نویسنده آسیایی‌تبار آمریکای شمالی و هنرمندانی با فرهنگ‌های به هم آمیخته آمده است. او در سال ۲۰۰۲ مدرک کارشناسی ارشد خود را در مطالعات آسیایی-آمریکایی از دانشگاه UCLA  و سال ۲۰۱۲ همین مدرک را در زمینه نویسندگی خلاقانه از دانشگاه بریتیش کلمبیا دریافت نمود.

درباره انجمن ماه تمدن آسیایی ونکوور

این سازمان در سال ۱۹۹۶ به عنوان یک انجمن غیر دولتی آغاز به کار کرد. ، هدف انجمن به رسمیت شناخته شدن نقش‌آفرینی کانادایی‌های آسیایی‌تبار  به عنوان اعضای موثر جامعه کانادایی است. انجمن ماه تمدن آسیایی ونکوور برگزار کننده جشنواره کنکاش آسیایی explorAsian می‌باشد که هر ساله در ماه می که ماه ملی تمدن آسیایی و برای افزایش آگاهی و بزرگداشت فرهنگ و هنر آسیایی-کانادایی برگزار می‌شود. این جشنواره شامل برنامه‌ها و فعالیت‌ها گوناگون است که با یاری همراهان ما در جوامع گوناگون در ونکوور بزرگ تهیه شده‌اند.